НОВИНИ

02.12.2009 | Європейські соціалісти вважають 1 грудня "історичним днем для демократії в Євросоюзі"
Джерело - УКРІНФОРМ

Європейські соціалісти вважають сьогоднішній день, коли набула чинності базова Лісабонська угода ЄС, "історичним днем для демократії в Євросоюзі". Про це у Мадриді вчора заявив Мартін Шульц, лідер політичної групи Європарламенту "Прогресивний альянс соціалістів і демократів". Цей європейський політик разом із колегами по парламентській групі обговорював у Мадриді з представниками уряду Іспанії пріоритети діяльності на час головування Іспанії в ЄС. Іспанія розпочинає шестимісячне головування в Євросоюзі з 1 січня наступного року.Мартін Шульц наголосив на тому, що нова базова угода ЄС надає європейцям спроможність будувати Європу такою, якою вони хотіли б її бачити. Новий документ розбиває аргументи євроскептиків щодо "непідзвітності" Євросоюзу.


"По-перше, обрані члени Європарламенту прийматимуть закони для Європи спільно із урядовими міністрами. Відсьогодні Парламент має нове значення для повсякденного життя людей. По-друге, національні парламентарії мають визначену роль у європейських справах, і тільки від них залежить повне використання такої можливості. І по-третє, завдяки громадським ініціативам віднині кожний має можливість вимагати розробки законодавчих актів, якщо збере мільйон підписів під відповідною ініциативою", - сказав Мартін Шульц.


Він назвав 1 грудня "історичним днем" для демократії в Євросоюзі та висловив переконання, що Лісабонська угода зміцнює Євросоюз та надає його громадянам реальні можливості визначати напрямок його розвитку.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 658. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект