Європейські соціалісти вважають сьогоднішній день, коли набула чинності базова Лісабонська угода ЄС, "історичним днем для демократії в Євросоюзі". Про це у Мадриді вчора заявив Мартін Шульц, лідер політичної групи Європарламенту "Прогресивний альянс соціалістів і демократів". Цей європейський політик разом із колегами по парламентській групі обговорював у Мадриді з представниками уряду Іспанії пріоритети діяльності на час головування Іспанії в ЄС. Іспанія розпочинає шестимісячне головування в Євросоюзі з 1 січня наступного року.
Мартін Шульц наголосив на тому, що нова базова угода ЄС надає європейцям спроможність будувати Європу такою, якою вони хотіли б її бачити. Новий документ розбиває аргументи євроскептиків щодо "непідзвітності" Євросоюзу.
"По-перше, обрані члени Європарламенту прийматимуть закони для Європи спільно із урядовими міністрами. Відсьогодні Парламент має нове значення для повсякденного життя людей. По-друге, національні парламентарії мають визначену роль у європейських справах, і тільки від них залежить повне використання такої можливості. І по-третє, завдяки громадським ініціативам віднині кожний має можливість вимагати розробки законодавчих актів, якщо збере мільйон підписів під відповідною ініциативою", - сказав Мартін Шульц.
Він назвав 1 грудня "історичним днем" для демократії в Євросоюзі та висловив переконання, що Лісабонська угода зміцнює Євросоюз та надає його громадянам реальні можливості визначати напрямок його розвитку.
|