НОВИНИ

14.12.2004 | “Помаранчева” революція додала популярності українцям в Польщі
Джерело - ProEUROPA

У Польщі зросла кількість громадян, котрі приязно ставляться до українців.



Як повідомляє РАР, за даними грудневого опитування Центру досліджень громадської думки CBOS, свою приязнь громадянам України декларував практично кожен третій поляк (29%).



Рік тому позитивно ставилися до українців на 10% менше громадян Польщі.



Також стало менше поляків, котрі відчували антипатію до українців. У грудні їх кількість скоротилася до 34 з 51% наприкінці 2003 р.



За даними опитування, 32% опитаних ставляться до українців ні добре, ні погано, а 5% не мали усталеної думки з цього приводу.



CBOS відзначив, що рік тому серед 28 країн, за кількістю осіб декларуючих прихильність українцям, Польща займала 24 позицію. Сьогодні за цим же показником серед 32 держав поляки посіли 19 місце.



81% опитуваних переконані в можливості тривалого поєднання українців та поляків. Протилежної думки - 14%, а 5% не визначились.



На думку дослідників, найбільш позитивно на ставлення поляків вплинули останні події в Україні. “Вони викликали велике зацікавлення Україною, а загальну симпатію здобули прихильники опозиції, котрі мітингували на вулицях в Києві”, - відзначає CBOS.



Українці понад два тижні протестувати проти фальсифікацій виборів Президента, чим домоглися відміни офіційно оголошених результатів виборів та призначення нових.



У більш, ніж 15-ти містах Польщі відбулися акції солідарності з мітингуючими українцями, в яких взяло участь понад 5 тисяч чоловік.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект