НОВИНИ

31.08.2009 | Польща готує відповідь Росії щодо звинувачень у викривленні історії напередодні Другої світової війни
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Польщі Лех Качиньський бажає відповісти на закиди свого російського колеги Дмитра Медведєва, який заперечив відповідальність сталінського режиму за початок Другої світової війни, назвавши це "цинічною брехнею". З цією метою польський лідер планує узгодити з прем'єр-міністром РП Дональдом Туском спільну державну позицію з цього питання. Її може бути оголошено 1 вересня у Гданську на відзначенні 70-х роковин початку війни. Про це учора у Варшаві повідомив голова канцелярії президента Польщі Владислав Стасяк.В.Стасяк висловив думку, що, відповідаючи на закиди Москви, Варшава повинна бути "послідовною, відповідальною, впевненою й спиратися на правдиві факти". На його думку, ці критерії мають домінувати у визначенні відповідної позиції Польщі.


Протягом кількох останніх днів російські ЗМІ активно розповсюджували інформацію про відповідальність Польщі за початок Другої світової війни. Зокрема, на одному з російських телеканалів було показано документальний фільм, у якому Польща звинувачувалася у співпраці з Гітлером проти СРСР. Водночас, напередодні на офіційному сайті Служби зовнішньої розвідки РФ з'явилася інформація про те, що міністр закордонних справ Польщі передвоєнного періоду Юзеф Бек був агентом німецьких спецслужб, а прем'єр-міністр РП у 1943-1944 роках Станіслав Міколайчик - британських спецслужб. Ці закиди викликали значний ажіотаж і негативну реакцію у польському експертному середовищі, однак офіційно не коментувалися представниками уряду чи президентом країни.


З цього приводу голова Ради Міністрів Польщі Д.Туск кілька днів тому лише висловив сподівання, що 1 вересня у Гданську йому "не доведеться ще раз брати слово після виступу його російського колеги Володимира Путіна".


На відзначенні 70-ї річниці початку Другої світової війни у Гданську братимуть участь багато міжнародних гостей, зокрема й близько 20-и глав урядів іноземних держав. Очікується, що у цей день до Польщі приїдуть, зокрема, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, голова уряду РФ Володимир Путін, канцлер ФРН Ангела Меркель тощо.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 702. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект