НОВИНИ

08.12.2004 | Солана вказав Путіну на його місце
Джерело - Українська служба ВВС

Верховний представник Європейського Союзу з питань єдиної зовнішньої політики й політики безпеки Хав'єр Солана висловив думку, що недавнє застереження президента Росії Володимира Путіна щодо Заходу від втручання у внутрішні справи України "іде занадто далеко".


Представник ЄС мав на увазі висловлення глави російської держави в Анкарі: "Я не хочу, щоб як у Німеччині, де відбувся поділ на "західників" й "східняків", (в Україні) з'явилися люди першої й другої категорії.


Причому люди першої категорії мають можливість жити за стабільними демократичними законами, а людям з, так би мовити, темними політичними кольорами шкіри добрий, але суворий дядько в корковому шоломі буде вказувати політичну доцільність, за якою вони повинні жити. А якщо тубілець буде заперечувати, то його покарають за допомогою ракетно-бомбового кийка, як у Белграді".


В інтерв'ю французької радіостанції "Європа-1" Солана відзначив у середу: "Цей висловлювання йде занадто далеко. Стурбованість Європи полягає в тому, щоб (в Україні) відбувся справжній виборчий процес, проведений добре й без фальсифікацій. Свого кандидата в нас немає".


"Путін під час другого президентського мандату став більш відвертим, і можливо, більш рішучим, у нього більше стурбованості щодо сусідів: такі країни як Україна, Молдавія, Грузія стали об'єктами заклопотаності Путіна скоріше тепер, ніж раніше", - також сказав Солана.


Верховний представник ЄС, крім того, підкреслив, що в президента Росії "немає права втручатися у внутрішні справи України, як його немає й у нас".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект