НОВИНИ

24.06.2009 | ПАРЄ не позбавила українську делегацію повноважень
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Парламентська Асамблея Ради Ради Європи (ПАРЄ) не позбавила делегацію України повноважень.


Про це йдеться у схваленій вчора на сесії ПАРЄ доповіді про перегляд повноважень української делегації у зв’язку із наявністю суттєвих причин, підготовленому депутатом зі Швейцарії Діком Марті.


“За” проголосували 39 депутатів, проти - 11, утримались - 1.


Українська делегація, відповідно з правилами ПАРЄ, не брала участі в голосуванні.


“Асамблея вирішила не анулювати і, таким чином, підтвердити повноваження української парламентської делегації, розуміючи, що Україна здійснить без подальших затримок всі необхідні кроки для завершення обрання судді Європейського суду з прав людини від України, відповідно до її зобов’язань в рамках Конвенції та Статуту організації, а також відповідно до консультативного висновку Європейського суду з прав людини, коли воно з’явиться”, - написано у документі.


В резолюції також відзначається, що Україна вирішила звернутися до Суду з прав людини за роз’ясненнями щодо права країни на відкликання переліку з трьох кандидатів на посаду судді та заміну його іншим переліком.


У проекті рекомендацій до резолюції також міститься звернення до Комітету Міністрів Ради Європи з пропозицією намагатися якомога швидше отримати  роз’яснення суду, які, при цьому, мають, на переконання депутатів ПАРЄ, стосуватися не лише права країни на відкликання старого та подання нового переліку кандидатів, але й права ПАРЄ відмовитися приймати новий перелік, а також наполягання на внесенні третьої кандидатури до нього.


В ході розгляду питання депутати схвалили поправку, відповідно з якою ПАРЄ висловила переконання в тому, що блокування українською владою вибору суддів, ненадання третьої кандидатури і призначення судді ad hoc, “ставить під питання виборчу компетенцію Асамблеї, яка передбачена Європейською Конвенцією з прав людини”.


Як повідомляв УНІАН. Україна подала перелік з трьох кандидатів на цю посаду 14 вересня 2007 року. Однак, після того, як один з кандидатів взяв самовідвід, в Україні були змінені правила відбору кандидатів. За результатами нового відбору Україна подала другий перелік кандидатів, якій не визнається ПАРЄ, оскільки Асамблея вважає, що Україна мала просто доповнити перший перелік третьою кандидатурою.


Ряд експертів в Україні вважають, що зміна правил відбору кандидатів мала на меті вивести з переліку кандидатів нинішнього голову Моніторингового комітету ПАРЄ Сергія ГОЛОВАТОГО, якій в 2007 році змінив політичну орієнтацію і почав підтримувати партію регіонів, хоча до того підтримував “Нашу Україну”.


19 травня 20 депутатів-членів ПАРЄ на чолі з Д.МАРТІ зареєстрували проект резолюції про позбавлення української делегації права голосу через проблему з поданням переліку кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини.


5 червня 2009 року міністр юстиції України Микола ОНІЩУК повідомив в інтерв’ю проекту “УНІАН-Новини ЄС”, що звернувся через Комітет Міністрів Ради Європи до Європейського суду з прав людини з проханням роз’яснити чи має країна виключне право на формування, подання чи відкликання переліку кандидатів на посаду судді.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3338. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект