НОВИНИ

24.06.2009 | Киргизстан надасть США авіабазу на нових умовах
Джерело - Українська служба ВВС

Киргизстан заявив про досягнення угоди зі Сполученими Штатами щодо подальшого використання аеропорту Манас для надання підтримки міжнародним силам в Афганістані.Міністр закордонних справ Киргизстану сказав, що США погодились збільшити орендну плату за використання бази понад втричі, до 60 мільйонів доларів, і надати ще кілька десятків мільйонів доларів на розбудову інфраструктури.


Щоправда, за новою угодою базу можна використовувати лише для транзиту вантажів невійськового призначення.


США завжди намагалися применшити значення рішення Киргизстану вислати з бази американських вояків, але насправді альтернатив Манасу було небагато, і втрата бази призвела б до значного ускладнення і подорожчання підтрики операцій в Афганістані.


На перший погляд, нову угоду вдалося досягти завдяки значному збільшенню фінансового пакету, але насправді йдеться про набагато більше, ніж гроші.


Багато оглядачів вбачали руку Москви у рішенні Киргизстану 4 місяці тому про закриття бази, оскільки Росію давно непокоїть посилення присутності США у регіонах, які вона вважає зоною своїх інтересів.


Але з іншого боку, Москва поділяє і стурбованість нестабільністю в Афганістані. Для багатьох рішення уряду Киргизстану надати дозвіл США на подальше використання бази виглядає як своєрідна поступка з боку Москви напередодні саміту США-Росія на початку липня.


Але з іншого боку Росія, дає чітко зрозуміти, що присутність США неподалік її кордонів вимагатиме згоди Москви.

 


 Манас


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8192. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект