НОВИНИ

22.06.2009 | Нове наближення Білорусі до ЄС
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер сьогодні вперше перебуває з офіційним візитом у Білорусі. Вона проведе переговори з президентом Олександром Лукашенком, міністром закордонних справ Сергієм Мартиновим, з лідерами опозиційних партій та неурядових організацій
 


Мету візиту Беніта Ферреро-Вальднер сама оголосила за кілька днів до свого приїзду до Мінська – вона хоче підштовхнути білоруську владу до подальшої демократизації. Ферреро-Вальднер збирається обговорити внутрішню ситуацію в Білорусі та напрямки можливої співпраці Мінська та Брюсселя у випадку, якщо така демократизація буде-таки проводитися білоруським урядом.


Зокрема пані Вальднер звернула увагу на необхідність дотримання у Білорусі демократичних свобод, прав людини, на повагу до незалежних ЗМІ, на можливості вільної, без страху арешту, діяльності для активістів опозиції.


У своїй заяві перед візитом Беніта Ферреро-Вальднер зауважила, що Білорусь вже зробила певні кроки у правильному напрямку, і це було позитивно оцінено ЄС, коли офіційний Мінськ запросили до програми Східного партнерства Євросоюзу, але потрібні подальші кроки.


«Коли ЄС побачить переконливий прогрес у цьому напрямку, він зможе багато чого пропонувати Білорусі у різних галузях, які представляють взаємні інтереси. Подальші взаємини між ЄС та Білоруссю будуть залежати від того, який вибір зробить Мінськ», – відверто заявила Беніта Ферреро-Вальднер.


Мінськ під тиском Москви


Візит Комісара ЄС з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства готували ще у квітні, втім в останній момент на пропозицію офіційного Мінська, його перенесли. Тепер же президент Білорусі сам попросив пані Вальднер якнайшвидше приїхати.


За словами спостерігачів, це пов’язане з третьою стороною – Росією. Двосторонні взаємини Білорусі та Євросоюзу багато в чому визначаються тим, як поводить себе Росія. У квітні, коли Білорусь запросили до участі у програмі Східного партнерства, Росія пропонувала Білорусі певну економічну підтримку. Але у травні Росія почала поводити себе дещо жорсткіше стосовно Білорусі, а у червні Москва розпочала проти Мінська так звану молочну війну – заборонила імпорт білоруської молочної продукції. Президент Білорусі виступив з кількома демаршами проти такої політики Москви та фактично попросив підтримку зі сторони Заходу. І те, що Ферреро-Вальднер приїхала – вважають першим знаком такої підтримки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект