НОВИНИ

18.06.2009 | Барак Обама представив системний план реформування регулятивних механізмів фінансового сектору США
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама представив системний план реформування регулятивних механізмів фінансового сектору країни. Про основні підходи у цьому напрямку він розповів у Білому Домі перед зібранням американських високопосадовців, сенаторів, конгресменів та співробітників федеральних агентств.


Документ, представлений главою держави, став результатом спільної роботи законодавців, економістів, експертів-фінансистів, представників багатьох міністерств та державних відомств. Його головна мета - виявити слабкі місця фінансової системи США та запобігти повторам глибоких кризових явищ в економіці країни.


Серед головних особливостей плану адміністрації - реформи, спрямовані на посилення ролі та розширення функцій державних інститутів у фінансовому секторі. "Не викликає сумніву той факт, що однією з головних причин економічного спаду стало неконтрольоване розростання найбільших фінансових інституцій та відсутність відповідних регулятивних структур, аби запобігти зловживанням та нестриманості", - наголосив Барак Обама.За його словами, надто багато регулятивних установ відслідковували ситуацію в окремих компаніях, однак ніхто не відповідав за системні ризики. "Вони зосереджувалися на тому, щоб доглядати за деревами, а не за лісом", - пояснив президент США.


Він переконаний, що нові підходи у цьому напрямку дадуть змогу державі більш ефективно відслідковувати ситуацію на фінансових ринках та в банківській сфері. Зокрема, пропонується значно розширити повноваження Федеральної резервної системи США, надавши їй право контролювати діяльність банків та крупних фірм, функціонування яких може вплинути на стан усієї фінансової системи країни.


Адміністрація планує також створити новий орган - Раду з нагляду за фінансовими послугами (Financial Services Oversight Council) на чолі з міністром фінансів США. До її функції входитиме координація діяльності профільних відомств та передбачення можливих ризиків для економіки.


Одним із головних пунктів плану є утворення Агентства захисту споживачів фінансових послуг (Consumer Financial Protection Agency), яке матиме повноваження запроваджувати нові правила щодо користування кредитними картками, надання іпотечних позик та інших фінансових продуктів для населення.


Пакет ініціатив нової адміністрації, які Барак Обама назвав найрадикальнішими реформами з часів Великої депресії, має схвалити американський Конгрес. Очікується, що законодавці розглянуть цей пакет пропозицій до кінця тижня.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект