НОВИНИ

24.10.2008 | Україна сповзає у системну економічну кризу (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Провідні європейські газети знову й знову звертаються до ситуації в українській економіці. Оглядачі звертають увагу на загрози ліквідації низки українських банків, різкий спад виробництва у найпродуктивніших донедавна галузях в Україні і подвоєння числа людей, які шукають роботу – в будівництві, хімічній, металургійній галузях. Чимало газет прогнозують зародження нової моделі капіталізму, яка може стати сміливою альтернативою сучасності, але все залежатиме від результатів «тиску і з низів, і з верхів».


Впливова лондонська «Файненшел Таймз» зауважує появу в Україні «кількох ознак всеохоплюючого економічного колапсу». Газета звертає увагу на гострі труднощі з ліквідністю, особливо в економічно розвинутому східному регіоні України. Інакше кажучи, шахтарям та іншим трудівникам не видають зарплату і гроші з рахунків у банках.


«Файненшел Таймз» наводить прогнози європейських експертів щодо «дуже тяжкого падіння в економіці у найближчій перспективі». Міжнародний валютний фонд прогнозує, що наступного року в Україні відбудеться потрійне скорочення приросту виробництва – з майже 6 до 2 відсотків. Лондонське видання зауважує, що «спаду не уникнути», і тому влада у Києві оголошує про надзвичайні заходи. До цього додається ще й гостра політична криза в державі.


Інша лондонська газета, «Ґардіан», публікує прогнози відомих економічних експертів, які не виключають «смерті вільного ринку». Газета наводить слова оглядача Шеймаса Мілна, який вважає, що «тепер політичні лідери від Барака Обами і до Уго Чавеса, які готові скористатися плодами фінансового краху, отримали шанс для переформатування економічної системи». Мілн вважає, що нині, як завжди в історії, все залежить від імпровізації і конкретних ідеологічних обставин: є шанс для «нової різновидності капіталізму», але все залежатиме від двох важко прогнозованих факторів – зіткнення інтересів низів і верхів.


А тим часом лондонська «Таймз» інформує, що Грузія шокована рішенням 38 країн-донорів у Брюсселі, які вирішили надати грузинському народові 4,5 мільярда доларів для відновлення зруйнованих війною з Росію грузинських регіонів. Представники грузинського уряду заявили, що вони не очікували такої сильної підтримки. Газета зауважує, що, зокрема, США зобов’язалися виділити Грузії мінімум один мільярд, Європейський Союз – 863 мільйони євро. Представник США на конференції в Брюсселі, як цитує його «Таймс», наголосив, що «Грузії була висловлена надзвичайна політична та економічна підтримка, попри фінансові потрясіння у світі».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект