НОВИНИ

19.09.2008 | Банки світу намагаються скоординовано долати кризу
Джерело - Українська служба ВВС

Провідні центральні банки світу оголосили скоординовані дії у намаганні погамувати безлад на фінансових ринках.Центральний банк США, Європейський Центральний Банк та Банк Японії зокрема вклали десятки мільярдів доларів у ринок, аби покращити його ліквідність.


Такий крок зумовлений ударом по кредитних ринках, що у свою чергу впливає на ширшу фінансову галузь та економіку загалом.


Оглядач Бі-Бі-Сі з питань економіки каже, що облікові ставки, під якими банки позичають гроші один одному надто завищені через стурбованість нездатністю деяких позичальників повернути борги.


Ціни на світових фінансових ринках впали: у Китаї, Індії та Гонконгу акції впали на понад 5 відсотків. Головний біржовий показник Японії знизився на 2 відсотки.


На французькій біржі торги почалися зі спаду. У Лондоні, однак, після початку торгів показники трохи зросли після оголошення про злиття двох банків.


Один з найпотужніших банків у Британії Lloyds TSB купує найбільший британський іпотечний банк Галіфакс-Бенк оф Скотленд.


У Москві російська служба, яка регулює фінансові ринки, наказала біржі не поновлювати торгів до подальших розпоряджень. Міністр фінансів обіцяє, що торги поновляться у п"ятницю.


Ціни на акції в Росії різко впали за останні кілька днів. Виконавча рада однієї з двох провідних бірж Росії назвала ситуацію надзвичайною.


Для декого цей тиждень повернув жахливі спогади про російську фінансову кризу 1998 року. Правда тепер економіка країни у набагато кращій формі. Однак непевність у тому, що чекає за рогом, призвела до такого різкого падіння акцій на російських ринках, що розпорядники повинні ще дати дозвіл на поновлення торгів.


Виконавча рада однієї з двох найбільших бірж Місек назвала ситуацію надзвичайною. У намаганні підтримати банківський сектор міністерство фінансів пообіцяло позики у сумі понад 44 мільярди доларів. Акції в енегретичному секторі зазнали наслідків падіння цін на нафту. Усе це стало шоком для російських ринків, які ще у травні досягали рекордно високих показників.

Фінансова криза


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект