НОВИНИ

12.09.2008 | Єхануров: неадекватні дії Росії змушують замислитися про безпеку
Джерело - Українська правда

Риторика впливових російських політиків дає Україні підстави думати про необхідність розширення списку потенційних загроз національній безпеці.


Про це заявив міністр оборони України Юрій Єхануров у своєму виступі "Україна між Росією і НАТО – виклики політики оборони і безпеки" перед слухачами Військової академії Королівства Данія у четвер, повідомляє УНІАН.


"Україна належить до держав, які цінують витримку і не підтримують надлишкову емоційність у реагуванні на провокації. На жаль, доводиться констатувати, що збройний конфлікт на території Грузії та неадекватні дії Російської Федерації під час його активної фази призвели до вимушеного загострення відносин України з Росією", - сказав Єхануров.


У зв’язку з цим він зауважив, що "сьогодні як ніколи стала зрозумілою реальність загрози територіальній цілісності та суверенітету України – попередня оцінка щодо її відсутності в середньостроковій перспективі уже не відповідає дійсності".


Разом із цим, міністр оборони відзначив, що Російська Федерація – великий сусід і стратегічний партнер України. "Ми маємо спільну історію, релігію, культуру, традиції та глибокі економічні зв’язки, а отже, залежимо один від одного", - сказав Єхануров.


Говорячи про можливі шляхи гарантування безпеки України на сучасному етапі, міністр наголосив, що "це можливо тільки за умови набуття членства в ЄС і НАТО".


Більше того, на думку Єханурова, членство України в НАТО сприятиме розвитку двосторонніх взаємин з Росією і служитиме зміцненню європейської безпеки.


"Наближення України до Альянсу не спрямоване проти жодної третьої країни, передусім Російської Федерації. Як і всі країни-члени НАТО Україна прагне розвивати добросусідські взаємовигідні відносини з Росією", - зазначив міністр.


"Ми пропонуємо Росії відвертий діалог. Членство України в Альянсі лише сприятиме розвитку двосторонніх взаємин з Росією і служитиме зміцненню європейської безпеки. Про це свідчить приклад Німеччини, Болгарії і власне Данії", - додав Єхануров.


Він також наголосив, що "Україна здійснює усі необхідні кроки з тим, щоб перша оцінка прогресу країни, яку міністри закордонних справ держав-членів Альянсу мають зробити у грудні цього року, була останньою, і Україну буде запрошено до ПДЧ ще до кінця 2008 року".


У своєму виступі Єхануров висловив упевненість, що Данія підтримає політичні прагнення України приєднатися до НАТО і ЄС.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект