НОВИНИ

05.09.2008 | Наталя Зарудна як посол у ФРН може посприяти зближенню з НАТО
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Віктор Ющенко призначив Наталю Зарудну новим послом України у Федеративній Республіці Німеччина.


Зарудна - дипломат зі стажем, щоправда, у її біографії зазначено лише, що вона є фахівцем із англійської та іспанської мов. Жодної згадки про німецьку. У часи прем’єрства Віктора Ющенка у 2000-2001 роках вона була його прес-секретарем і очолювала прес-службу Кабміну. До останнього часу працювала послом України у Данії.


Нове призначення експерти радять розглядати не стільки в контексті саміту Україна-ЄС в Евіані, скільки з огляду на зустріч голів зовнішньополітичних відомств країн-членів НАТО у грудні.


 


Звільнення попереднього посла в Німеччині Ігоря Долгова пов'язували із невдалими для України наслідками Бухарестського самміту НАТО, зокрема, з тодішньою позицією Берліна. Інших зауважень до роботи  посла, за даними джерел у Секретаріаті Президента, не було.


Тож, теперішні призначення спрямовані на вирішення основної зовнішньополітичної цілі України цього року - приєднання до ПДЧ, - зазначає провідний експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Олександр Палій: «Тепер нашим дипломатам треба буде пояснювати партнерам на заході, що внутрішньополітичні перипетії в України не впливають кардинальним чином на зовнішньополітичний курс. Курс України на вступ до НАТО залишається незмінним і не піддається ніяким переглядам.»


Крім того, експерт наголошує на важливості поглиблення співпраці України та ФРН і в інших сферах, чому якраз і сприятиме нове призначення. «В керівництва України є бажання розвивати не лише політичні відносини на рівні декларацій, зустрічей, переговорів, але й максимально наблизити дві країни, в тому числі, використовуючи економічні, культурні та інші зв’язки, підняти інтерес до нашої держави Німеччини як важливої країни в Європейському Союзі і світі»,- наголосив експерт Інституту зовнішньої політики Олександр Палій.


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект