Жителі Венесуели на всенародному референдумі проголосували проти внесення змін до конституції, що збільшують повноваження президента країни, повідомляє 3 грудня AFP.
За даними Національного виборчої ради, опубліковано у ніч на понеділок, 51 відсоток голосів виборців, які виступили проти внесення змін до основного закону країни, за – 49 відсотків.
Президент країни Уго Чавес, із чиєї ініціативи проводився референдум, офіційно визнав свою поразку. "Я не розчарований", - сказав Чавес, виступаючи на прес-конференції, додавши, що програв "з мінімальним розривом".
На всенародний референдум, що пройшов у Венесуелі 2 грудня, було винесене питання про 69 змін до конституції, у тому числі збільшення повноважень президента й зняття обмеження терміну перебування однієї людини на пості глави країни. 16 мільйонів жителів Венесуели, внесених у виборчі списки, повинні були проголосувати "за" або "проти" зміни конституції.
Усього президент запропонував внести в конституцію країни 33 зміни.
Зокрема , пропонувалося віддати Центральний банк країни під контролювання президента, а також планується створити нові провінції, які будуть підкорятися центру, і зменшити права місцевого самоврядування.
Чавес також запропонував зменшити робочий день до шестигодинного, і оголосити 16 років віком, що дає право на участь у виборах, замість 18, як це було раніше.
Не залежно від результатів референдуму Чавес збереже за собою пост президента до 2014 року, однак, якщо зміни до конституції не будуть внесені і термін його правління закінчиться, то він буде змушений подать у відставку.
|