22.06.2026 | США та Іран домовилися про «лінію зв’язку» для запобігання інцидентам в Ормузькій протоці
За матеріалами - CNN
|
"Іран та США сформували лінію зв'язку, спрямовану на забезпечення "безпечного проходу" суден в Ормузькій протоці", - заявили посередники Катар та Пакистан у своїй спільній заяві щодо нещодавно завершеного раунду переговорів у Швейцарії.
Нова лінія зв'язку була створена для того, щоб "уникнути інцидентів та непорозумінь з метою безпечного проходу комерційних суден через Ормузьку протоку" протягом 60-денного періоду, визначеного в початковому меморандумі, заявили посередники. Цей період має діяти до підписання остаточної угоди, тобто 60 днів, або більше, якщо термін на досягнення домовленості продовжать за згодою сторін.
Згідно з меморандумом Іран докладе максимальних зусиль для забезпечення безпечного проходу комерційних суден безкоштовно з Перської затоки до Оманського моря і навпаки.
Окрім того, за словами посередників, досягли домовленості про створення подібної спеціальної групи за участю Лівану для сприяння припиненню бойових дій на території Лівану.
У суботу військове командування Ірану заявило, що закриє життєво важливий водний шлях у відповідь на продовження атак Ізраїлю в Лівані та невиконання США угоди про припинення війни.
|