20.06.2026 | Іран оголосив про закриття Ормузької протоки
За матеріалами - MEHR
|
У офіційній заяві в суботу Центральний штаб Хатам аль-Анбія заявив, що закриття протоки відбувається у відповідь на «явне порушення Сполученими Штатами першого пункту повоєнного меморандуму про взаєморозуміння (MoU)» та «постійні й триваючі порушення Ізраїлем режиму припинення вогню на півдні Лівану».
«З огляду на явне порушення Сполученими Штатами своїх зобов'язань у рамках першої статті Меморандуму про взаєморозуміння щодо припинення вогню, а також у відповідь на постійні та невпинні порушення сіоністським режимом режиму припинення вогню на півдні Лівану, що призвели до жорстоких убивств та переміщення сотень тисяч невинних людей на цій території, а також враховуючи нездатність окупаційних сіоністських сил вивести свої війська з півдня Лівану, оголошується, що Ормузька протока буде закрита для судноплавства», – заявили представники Центрального штабу Ірану.
У повідомленні зазначається, що закриття Ормузької протоки є першим кроком. Іранська сторона попередила, що у разі продовження агресії Тегеран вживатиме подальших заходів.
|