НОВИНИ

14.04.2026 | Держави НАТО відмовляються підтримувати морську блокаду Ірану
За матеріалами - Євроатлантична Україна

“Кілька європейських держав висловили готовність допомогти із Ормузькою протокою, однак лише після тривалого припинення збройних дій та укладення угоди із Іраном про ненапад на їх судна”, - йдеться у матеріалі.

Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що не дозволить втягнути його країну до війни. “Ми не підтримуємо блокаду. Моє рішення - однозначне: який би тиск не чинився - а він значний, - ми не втягуватимемося у війну”, - сказав Стармер.

Подібну позицію зайняв й президент Франції Еммануель Макрон, який пообіцяв разом із Великою Британією організувати міжнародну конференцію для обговорення інших способів відновлення вільного мореплавства Ормузькою протокою. “Йдеться про захист мореплавства, коли закінчиться конфлікт. Наша спільна мета - незалежний, координований, багатонаціональний план”, - заявив він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2026. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект