НОВИНИ

26.03.2026 | У Франції розпочалася перша робоча сесія глав МЗС країн G7
Джерело - Укрінформ

«Мета полягає в координації позицій та ініціатив, аби діяти спільно в інтересах миру й безпеки передусім на Близькому та Середньому Сході, а також в Україні», - зазначили джерела у французькому МЗС.

Там додали, що в Парижі обрали формат розширеної G7, тому запросили до участі у роботі ще п’ять держав-партнерів – Україну, Саудівську Аравію, Бразилію, Південну Корею та Індію.

«Порядок денний побудований навколо трьох великих тематичних блоків: врегулювання криз - Україна, Іран/Близький Схід, Судан, Газа, Гаїті, Венесуела, Куба, Індо-Тихоокеанський регіон. Другий блок - реформа глобального врядування та відбудова, третій - боротьба з транскордонними загрозами», - пояснили у МЗС Франції.


Окрему увагу учасники приділять підтримці України. До роботи також долучиться президентка Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо, яка, як очікується, представить бачення щодо відновлення та порушить питання відновлення саркофага Чорнобильської АЕС.

Ця зустріч відбувається в межах дипломатичного циклу французького головування в G7 напередодні саміту глав держав і урядів, який пройде в Евіані в червні цього року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2026. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект