НОВИНИ

26.03.2026 | В Ормузькій протоці застрягли 2000 суден і 20 тисяч моряків - Міжнародна морська організація
За матеріалами - Укрінформ

Про це заявив президент Міжнародної морської організації (ІМО) Арсеніо Домінгес.

“В Ормузькій протоці застрягли 20 тисяч моряків, а приблизно 2 тисяч суден не можуть здійснювати плавання. Чим довше судна залишаються там, тим довше екіпаж піддається стресу та втомі. Крім того, зменшуються запаси, необхідні для продовження роботи суден”, - сказав Домінгес.

Президент Міжнародної морської організації зазначив, що страхові компанії відмовляються покривати збитки та витрати, - більшість або розриває контракти, або вимагає значно вищі страхові премії.


За його словами, завдяки гуманітарній допомозі країн регіону зараз не спостерігається гуманітарної кризи на борту суден.

У свою чергу, IMO наполягає на створенні гуманітарного коридору для виведення суден із регіону.

За оцінкою Домінгеса, план президента США Дональда Трампа щодо супроводу суден у протоці не є життєздатним, оскільки не дає гарантій, що комерційні судна не стануть мішенню, а життя цивільних моряків не опиниться під загрозою.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2026. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект