НОВИНИ

21.03.2026 | США тимчасово послабили санкції проти Ірану
За матеріалами - Reuters

США тимчасово послабили санкції проти Ірану, дозволивши реалізацію іранської нафти на світовому ринку протягом 30 днів. Це стосується тієї нафти, яка вже перебуває в морських танкерах. Відповідну генеральну ліцензію надало Міністерство фінансів США, про що повідомило агентство Reuters у суботу, 21 березня.

Документ передбачає продаж нафти й нафтопродуктів, що були завантажені на судна в період із 20 березня до 19 квітня. Уряд США пояснив такий крок необхідністю стабілізації енергетичного ринку через загострення ситуації на Близькому Сході.

За словами міністра фінансів США Скотта Бессента, рішення дозволить швидко вивести приблизно 140 мільйонів барелів на світові ринки. Це, за його прогнозами, допоможе зменшити дефіцит енергоносіїв і запобігти подальшому зростанню цін.

Водночас у Білому домі наголосили, що таке послаблення санкцій не означає відмови від політичного тиску на Тегеран.

"Ми використовуватимемо іранські барелі проти Тегерана, щоб знизити ціну, продовжуючи операцію", - додав Бессент.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2026. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект