За оцінкою міжнародної організації "Репортери без кордонів" , в Україні існують "істотні проблеми" з свободою преси.
Як повідомляє "Радіо Свобода", в Україні рівень свободи преси, який виріс позаторік, у 2006 році знову впав - до такого висновку прийшла міжнародна організація, з огляду на напади на журналістів і нездатність завершити справу про вбивство Георгія Гонгадзе.
Крім того, У своєму щорічному звіті міжнародна організація стверджує, що 81 журналіст загинув, виконуючи свої професійні обов’язки. 65 з них загинули в Іраці. Це найбільша кількість фактів загибелі журналістів з 1994 року, коли конфлікти в Руанді, Алжирі і колишній Югославії призвели до великих журналістських втрат.
У звіті говориться, що торік було запроторено за грати 871 журналіста. Більше всього арештів і затримок журналістів відбулося в Китаї, на Кубі і в Ефіопії.
Репортери без кордонів також стурбовані рівнем свободи засобів інформації у світі і звертають увагу на випадки самоцензури в демократичних країнах. Організація також констатує, що демократичні уряди прийняли недостатньо заходів , щоб захистити журналістів, яким загрожували торік під час конфлікту навколо публікації карикатур Магомета в датській газеті.
|