НОВИНИ

12.09.2025 | Експрезидент Бразилії Болсонару за спробу перевороту дістав 27 років тюрми
За матеріалами - CNN

Четверо з п’яти суддів Верховного суду Бразилії проголосували за це рішення, визнавши Болсонару винним за всіма п’ятьма пунктами обвинувачення. А саме: планування державного перевороту; участь у збройній злочинній організації; спроба силою скасувати демократичний порядок Бразилії; вчинення насильницьких дій проти державних установ; заподіяння шкоди державному майну під час штурму урядових будівель його прихильниками 8 січня 2023 року.

За твердженням прокурорів, частиною змови було «можливе використання вибухівки, військової зброї або отрути для вбивства» обраного президента Луїса Лули да Сілви, віцепрезидента Жеральдо Алкміна та судді Верховного суду Александре де Мораеса, який контролював процес проти Болсонару.

Обвинувачення вважає, що після поразки на виборах 2022 року експрезидент намагався «скасувати результати, заохочуючи прихильників… мобілізуватися у Бразиліа де вони штурмували три урядові будівлі 8 січня 2023 року».


Адвокати можуть подати апеляції на вирок, але після завершення всіх процедур він вважатиметься остаточним.

Держсекретар США Марко Рубіо назвав рішення суду «несправедливим» і зазначив, що Сполучені Штати «відповідатимуть належним чином на це політичне переслідування». У відповідь МЗС Бразилії заявило, що країну не можна «залякати».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект