НОВИНИ

21.07.2025 | Китай пригрозив ЄС заходами у відповідь на включення його компаній до 18-го пакету санкцій
Джерело - Укрінформ

Про це йдеться в заяві Міністерства торгівлі КНР у відповідь на запроваджений ЄС 18-й пакет санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну, передає Укрінформ.

У заяві вказується, що Пекін неодноразово висловлював Брюсселю заяви та протести через покарання китайських компаній за їх співпрацю з росіянами, проте ЄС проігнорував такі протести і знову включив кілька юридичних осіб із КНР до списку 18-го раунду санкцій проти Росії.

«Китай висловлює різке невдоволення та рішучий протест проти таких дій і послідовно виступає проти односторонніх санкцій, які не мають підстав у міжнародному праві та не схвалені Радою Безпеки ООН», - зазначається в заяві.

У торговому відомстві вважають, що подібні дії ЄС суперечать духу домовленостей між лідерами Китаю та ЄС і матимуть серйозний негативний вплив на торгово-економічні відносини та фінансову співпрацю між Китаєм і Євросоюзом.

Китай закликає ЄС негайно припинити свою неправильну практику включення китайських підприємств та фінансових установ до санкційних списків і вживатиме необхідних заходів для надійного захисту законних прав та інтересів китайських компаній», - застерегли в Мінторгівлі.

Якими можуть бути заходи Пекіна у відомстві наразі не уточнили.


Минулого тижня Рада ЄС оголосила про введення 18-го пакета антиросійських санкцій, куди потрапили чотири китайські компанії - Zhu Jiang Shipmanagement, ACE Electronic HK (обидві зареєстровані у спеціальному адміністративному районі Гонконг), та Wuhan Global Sensor Technology і Shandong ODES Industry із материкового Китаю.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект