Через три місяці після парламентських виборів у Відні в четвер відбудеться урочиста церемонія приведення президентом Австрії Хайнцем Фішером до присяги нового коаліційного уряду. Новим австрійським канцлером стане лідер Соціал-демократичної партії Австрії Альфред Гузенбауер. Його партія отримала найбільшу кількість мандатів за підсумками парламентських виборів, що відбулися 1 жовтня минулого року - 68 із 183. У той же час правляча Австрійська народна партія на чолі з канцлером Вольфгангом Шюсселем провела 66 депутатів.
Усі минулі місяці дві найбільші політичні сили країни вели переговори щодо створення так званої "великої коаліції". Вони не раз опинялися під загрозою зриву через непримиренність позицій і супроводжувалися "грюканням дверима". Проте, в результаті сторонам вдалося домовитися про урядову програму і розподіл портфелів у "червоно-чорному" кабінеті. В.Шюссель, який був канцлером з 2000 року, до нового кабінету не ввійде. Він вже оголосив, що також піде з поста голови партії, і стане лідером парламентської фракції.
Віце-канцлером і міністром фінансів стане Вільхельм Мольтерер, який також обійме посаду голови партії. На посту глави Мінфіну він змінить Карла-Хайнца Грассера, який вирішив піти з політики. Залишаться на своїх посадах міністр економіки і праці Мартін Бартенштайн і його колега по партії, глава МЗС Урсула Пласснік. Міністром оборони стане соціал-демократ, відомий партійний функціонер Норберт Дарабос. Він замінить на цій посаді Гюнтера Платтера, який у свою чергу обійме посаду міністра внутрішніх справ замість Лізе Прокоп, яка померла напередодні Нового року. Соціал-демократи також одержать пости міністрів у справах жінок, освіти та інфраструктури юстиції, соціальних справ. У день приведення нового уряду до присяги у Відні відбудеться демонстрація протесту. За даними поліції, в ній візьмуть участь близько 800 чоловік.
"Уряд Гузенбауера означає продовження антисоціального курсу уряду Шюсселя лише з новими особами", - йдеться в заяві організаторів акції.
|