НОВИНИ

15.05.2025 | Росія збирає сили на лінії фронту для можливого нового наступу
За матеріалами - CNN

Про це повідомила CNN із посиланням на двох американських посадовців, обізнаних з останніми оцінками США.

Російське командування «прагне сформувати велику силу», зазначив перший американський чиновник, додавши, що ймовірний наступ зосереджений на завоюванні більшої території на сході України.


«Путін намагатиметься захопити будь-яку землю, яку він зможе отримати, аж до околиць Києва. Росіяни докладуть усіх зусиль, щоб отримати все що зможуть», - сказав другий американський посадовець.

Телеканал зазначає, що підготовка відбувається в той час, коли Україна потерпає від значної нестачі живої сили на полі бою. Водночас РФ також має проблеми із накопиченням необхідних сил.

За оцінками США, саме українські безпілотники і ефективність мінних полів стримують Росію, попри значну перевагу в живій силі як на сході України, так і в Курській області Росії, де українські війська все ще утримують позиції.


Крім того, перший високопосадовець заявив в інтерв'ю CNN, що немає жодних ознак того, що Північна Корея наразі здатна значно збільшити чисельність власних військ для війни проти України після втрати тисяч своїх солдатів у бойових діях.

Однак вже кілька тижнів американські оцінки свідчать про незначні зміни у військових цілях Росії, включаючи взяття під контроль більшої території України, незважаючи на те, що адміністрація президента США Дональда Трампа закликає Кремль дотримуватися 30-денного перемир'я і розпочати предметні мирні переговори.

Раніше CNN повідомляв, що упродовж кількох тижнів українські війська фіксують, як РФ перекидає значну кількість військ і техніки на позиції, розташовані лише за кількадесят кілометрів від лінії фронту.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект