НОВИНИ

15.05.2025 | Урядовців США збентежило зняття санкцій з Сирії
За матеріалами - Reuters

Трамп оголосив про повне зняття санкцій з Сирії без попередження, що викликало глибоку стурбованість в частини федеральних відомств. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на чотири джерела.


У Вашингтоні високопосадовці Держдепартаменту та Міністерства фінансів терміново намагалися з’ясувати, як саме реалізувати скасування санкцій, багато з яких працювали десятиріччями.

Білий дім не видавав жодного відповідного розпорядження або меморандуму для посадовців, які займаються санкціями та не попередив їх про те, що така заява президента буде зроблена найближчим часом.

Раптове скасування санкцій та публічне оголошення стали прикладом характерного стилю президента Трампа, коли заяви озвучуються несподівано для тих посадовців, які мають реалізовувати його політику.

Після заяви президента у Саудівській Аравії, представники адміністрації не мали чіткого розуміння, які саме обмеження планується скасувати, коли і як має відбуватися процес.

Після усунення колишнього президента Сирії Башара Асада наприкінці 2024 року, Держдепартамент і Мінфін США готували аналітичні записки з можливими варіантами скасування санкцій.

За інформацією джерел, Туреччина і Саудівська Аравія закликали Трампа скасувати санкції та зустрітися з аль-Шарраа.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект