НОВИНИ

11.05.2025 | Конгрес США дозволив Німеччині передати Україні далекобійні боєприпаси та ракети для Patriot
За матеріалами - The New York Times

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The New York Times, посилаючись на посадовця Конгресу.

Таке рішення є необхідним для передачі Україні американських боєприпасів, наявних у Німеччині. Без узгодження з урядом США навіть союзники, які володіють цими ракетами, не можуть передавати їх третій стороні.

Зазначається, що цьому кроку передували кілька місяців переговорів, а також укладення двосторонньої угоди про корисні копалини, яку нещодавно ратифікувала Верховна Рада. Як зауважує видання, попри те, що цей документ не є формальною гарантією безпеки, він дає підстави очікувати продовження військово-технічного співробітництва Києва з Вашингтоном.

У коментарі NYT заступник голови Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв підкреслив, що ЗСУ стикаються з гострим дефіцитом далекобійних ракет та систем ППО, більшість із яких виробляється в США. Допомога, схвалена ще за Байдена, може вичерпається вже до літа. А нові пакети від нинішньої адміністрації залишається під питанням.


«Європа намагається компенсувати зменшення допомоги з боку США, але в них просто не вистачає потужностей», – сказав Чернєв, додавши, що між рішенням про постачання та фактичним надходженням допомоги минає багато часу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект