НОВИНИ

08.04.2025 | Китай хоче посунути НАТО в Чорному морі - Коваленко
За матеріалами - Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.

«Грузія передала будівництво стратегічного порту Анкалія китайським компаніям, виключивши США з проєкту. Пекін інвестує сотні мільйонів доларів і отримує майже половину акцій. Це не просто інфраструктура - це геополітичний важіль. Всього за 30 км - російська військова база в Очамчирі», - зазначив Коваленко.


За його словами, Анкалія - не поодинокий кейс, Китай вже присутній у Поті, заходить у Батумі, просуває проєкти у Вірменії та контролює логістику Абхазії. Грузинський уряд дедалі активніше інтегрується в китайську модель управління, з Huawei в інфраструктурі, з «антиіноземними» законами та іншим.


«Стратегія Сі Цзіньпіна зараз проста: витіснити НАТО зі східної частини Чорного моря, звести альтернативний маршрут до Європи без участі Росії і Туреччини та розширити військово-логістичну мережу КНР під виглядом цивільних об’єктів. Китайська експансія на чорноморському напрямку - це сигнал для Альянсу: Пекін уже не лише в Тихому океані. Коли порт Анкалія запрацює в повному обсязі, Китай отримає більший доступ до Європи напряму, минаючи Арктику й Україну», - наголосив Коваленко.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект