НОВИНИ

31.01.2025 | Загроза з боку Китаю: Рубіо підтвердив серйозність намірів США купити Гренландію
За матеріалами - Укрінформ

Про це він заявив у інтерв’ю ведучій Мегін Келлі, яке вийшло в четвер, передає Укрінформ.

«Арктика є одним із найцінніших судноплавних шляхів у світі. Оскільки частина льоду тане, вона стає дедалі придатнішою для судноплавства, і ми повинні мати можливість її захистити», - розпочав Рубіо.

Він підкреслив, що Китай, який не присутній географічно в регіоні Арктики, все ж намагається захопите більше впливу та поширити свою присутність там.

«Цілком реалістично вважати, що китайці зрештою – можливо, в короткостроковій перспективі – спробують зробити в Гренландії те, що вони зробили в районі Панамського каналу та в інших місцях», - зазначив держсекретар США.

У цьому зв’язку він зауважив, що в Гренландії можуть з’явитися китайські об’єкти, які відкриють їм широкий доступ до Арктики. Крім того, у разі виникнення там будь-якого конфлікту Китай може вислати туди кораблі ВМС та проєктувати звідти військовий вплив.


«А це абсолютно неприйнятно для національної безпеки світу та для Сполучених Штатів»,- підкреслив глава американської дипломатії.

Рубіо зазначив, що Сполучені Штати не впевнені, що уряд Данії зможе запобігти китайській експансії та виникненню такого роду загрози для нацбезпеки США. Тому, за його словами, президент Трамп запропонував купити Гренландію, заплативши Данії за землю.

При цьому, Рубіо спробував пояснити висловлювання Трампа про те, що той не виключає військового примусу. Держсекретар при цьому зауважив, що навряд чи президент мав на увазі можливість військового протистояння.

«Це бізнесмен, який долучився до політики, а не політик, який займається політикою. Тому він підходить до цих питань з точки зору переговорного бізнесу. Тому він не починатиме те, що вважається переговорами чи розмовою, з усування будь-яких важелів впливу»,- зазначив Рубіо.


Держсекретар США також не виключив, що процес потенційного придбання Гренландії Сполученими Штатами може зайняти роки, підкресливши, що зрештою, це питання «є пріоритетним у президента».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект