У заяві філіппінських військових йдеться, що 17-18 січня вони провели «морські спільні навчання» зі США, перші за цей рік і п'яті загалом з моменту початку спільної діяльності у 2023 році.
У спільних морських операціях брали участь авіаносна ударна група США «Carl Vinson», два есмінці з керованими ракетами, два вертольоти і два літаки F-18 Hornet.
Філіппінська сторона задіяла фрегат «Antonio Luna», патрульний корабель «Andres Bonifacio», два винищувачі FA-50 і пошуково-рятувальні засоби ВПС.
За словами представників Збройних сил Філіппін, ці заходи посилили двостороннє морське співробітництво і оперативну сумісність двох країн.
Їхні спільні навчання відбулися в той час, коли Філіппіни звернулися за поясненням до Китаю через присутність китайських кораблів берегової охорони в філіппінській морській зоні, в тому числі 165-метрового корабля, який вони називають «монстром» через його розміри.
Взаємодія у сфері безпеки між США і Філіппінами різко зросла за президента Філіппін Фердинанда Маркоса-молодшого, який зблизився з Вашингтоном, що дозволило розширити військові бази, до яких мають доступ американські війська, включно з об'єктами, які виходять на Тайвань.
|