НОВИНИ

15.01.2025 | Росія хоче викликати політичну кризу в Молдові - Санду
За матеріалами - Радіо Свобода

Метою "гуманітарної кризи, спричиненої Кремлем" на лівому березі Дністра, є розпалювання політичної кризи на правому березі та загострення ситуації в Республіці Молдова. Про це у вівторок, 14 січня, заявила президентка Молдови Мая Санду, пише Радіо Свобода.


"Це не енергетична криза, тому що є альтернативні шляхи доставки газу. Однак Газпром не захотів виконувати свої контрактні зобов’язання", - заявила глава держави.

Вона підкреслила, що єдина мета, яку переслідує Росія, припиняючи постачання газу до Придністровського регіону - "викликати невдоволення на обох берегах" Дністра і вкотре використати газ як зброю.

Вона ж звернула увагу на від’їзд лідера невизнаного Придністров’я Вадима Красносельського до Москви 14 січня. Санду сказала, що "це ще один доказ того, що Кишинів не є перешкодою для пошуку рішення". Президентка розкритикувала категоричну відмову тираспольської адміністрації прийняти підтримку Кишинева та його міжнародних партнерів.

Очільник сепаратистського Придністровського регіону Молдови Вадим Красносельський вирушив до Москви через Стамбул уранці 14 січня, він вилетів із аеропорту Кишинева.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект