28.06.2024 | Україна, Штати й Ізраїль ведуть переговори про передачу ЗСУ до восьми систем Patrio
За матеріалами - The Financial Times
Видання зазначає, що ці системи ППО продемонстрували здатність перехоплювати всі типи російських ракет, зокрема й новітні гіперзвукові балістичні «Кинджали».
У публікації з посиланням на п'ять джерел повідомляється, що переговори ведуться на рівні вищих посадових осіб. Остаточної домовленості ще не досягнуто.
У квітні Ізраїль оголосив про наміри вивести з експлуатації вісім систем Patriot, яким понад 30 років, і замінити їх на новіші моделі.
За даними джерел FT, держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен обговорив з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою можливість передачі Україні ЗРК Patriot, які зараз перебувають у власності Ізраїлю. Своєю чергою радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван провів аналогічні переговори з головою Офісу Президента України Андрієм Єрмаком.
Нагадаємо, від початку повномасштабного російського вторгнення Ізраїль не здійснював жодних постачань зброї в Україну.
|