НОВИНИ

22.02.2024 | Німецькі депутати пообіцяли Україні далекобійну зброю, але не уточнили, яку саме
Джерело - Укрінформ

Голосування відбулося 22 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За резолюцію «Десять років війни Росії проти України – рішуче захистити Україну та Європу» під час поіменного голосування проголосували 382 депутати, проти – 284, двоє утрималися.


Водночас у резолюції не зазначається, про які саме далекобійні засоби йдеться. При цьому ці ж депутати годиною раніше не підтримали вимогу опозиційного блоку ХДС/ХСС про передачу Україні ракет Taurus.

Щонайменше одна депутатка – глава оборонного комітету, представниця Вільної демократичної партії Марі-Агнес Штрак-Циммерманн – повідомила, що голосувала за документ опозиції «виключно тому, що система Taurus була чітко згадана», та пояснила своє рішення тим, що «не хоче потім докоряти собі, що не зробила правильно». Вона назвала «трагедією», що німецькі політики місяцями сперечаються про ці ракети, тоді як Україна не може чекати, а Росія використовує час для того, щоби посилися. Тому, додала Штрак-Циммерманн, український контрнаступ не був успішним. «Йдеться про час, якого Україна більше не має», – підкреслила депутатка.

Як зазначив посол України у ФРН Олексій Макеєв, частина депутатів під час підготовки документа «мали на увазі» саме Taurus, інші – ні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект