08.12.2023 | Бразилія розгортає війська на кордоні з Венесуелою
За матеріалами - Укрінформ
Напередодні лідер Венесуели Ніколас Мадуро попросив державну нафтову компанію видати ліцензії на видобуток нафти у багатому на нафту регіоні Ессекібо та запропонував Національній асамблеї ухвалити законопроєкт про те, щоб ця територія стала частиною Венесуели.
Ці заходи викликають занепокоєння в усьому регіоні. Війська Гаяни перебувають у стані підвищеної готовності, а бразильська армія заявила, що перекидає більше сил до прикордонного міста Боа-Віста, столиці штату Рорайма.
Видання додає, що через складну місцевість венесуельським солдатам, або увійти до Ессекібо, доведеться пройти через територію Бразилії.
Повідомлялося, що бразильська армія заявила про посилення своєї присутності у регіоні в рамках зусиль з "гарантування недоторканності території".
|