31.08.2023 | У Габоні хунта усунула від влади президента та призначила голову «перехідного комітету»
За матеріалами - France 24
"Лідери перевороту заявили на державному телебаченні Габону, що генерал Бріс Клотер Олігуї Нгема був «одноголосно» призначений головою перехідного комітету для керівництва країною", - йдеться у повідомленні.
Бріс Олігуї є двоюрідним братом президента Алі Бонго, якого раніше було оголошено переможцем останніх президентських виборів у країні.
Лідери перевороту заявили, що в Габоні запроваджується комендантська година, що триватиме з 18:00 до 6.00 за місцевим часом.
Голова перехідного комітету наполягає на "необхідності підтримувати спокій та безтурботність у нашій прекрасній країні"... - сказав підполковник Ульріх Манфумбі в етері державного телебачення у середу.
Олігуї, новий очільник держави, раніше був охоронцем батька Алі Бонго, покійного президента Омара Бонго, сказав Дезір Енаме, журналіст місцевого ЗМІ Echos du Nord.
Олігуї також очолював спецслужбу Габону у 2019 році, перш ніж стати головою республіканської гвардії.
|