НОВИНИ

25.07.2023 | Експорт зброї заради України: прем'єр Японії закликає прискорити внутрішні переговори
За матеріалами - Kyodo News

Прем’єр Японії Фуміо Кішіда доручив правлячим партіям прискорити обговорення щодо пом’якшення суворих правил країни щодо експорту військового обладнання, оскільки уряд прагне зміцнити вітчизняну оборонну промисловість і розширити підтримку України в її боротьбі зі вторгненням Росії.

Кішіда сказав депутатам робочої групи своєї Ліберально-демократичної партії та її молодшого партнера по коаліції Комейто, що його уряд незабаром представить свою точку зору щодо експорту оборонного обладнання та технологій, і попросив їх відновити припинені переговори з цього питання.


На початку цього місяця група склала доповідь з цього питання, в якій говориться, що вони погодилися з тим, що Японія може експортувати автомобілі та судна, оснащені летальною зброєю для небойових цілей, до країн, з якими вона співпрацює у питаннях безпеки.

Зазначається, що робоча група планувала відновити обговорення цього питання восени, але тепер очікується, що графік буде перенесено на ранній період.


Головний секретар Кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно заявив, що уряд і правлячий блок працюватимуть разом у створенні бажаного середовища безпеки для Японії та встановленні правил підтримки країн, які зазнали військового вторгнення, назвавши експорт оборонного обладнання «важливим політичним інструментом».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект