Причиною стало бажання Єревану залучити до неї президента Франції Емманюеля Макрона.
«Зустріч мала відбутися в Брюсселі 7 грудня. Однак Хікмет Гаджієв (помічник Алієва) повідомив мені, що з ним зв’язалися з офісу Шарля Мішеля. Повідомлялося, що прем'єр-міністр Вірменії може дати згоду на цю зустріч тільки в тому випадку, якщо на ній буде присутній президент Франції Емманюель Макрон. Це означає, що зустріч не відбудеться», — заявив він.
При цьому Алієв обґрунтував своє рішення реакцією Франції на недавнє загострення конфлікту між країною та Вірменією.
«Менше ніж через тиждень після зустрічі в Празі президент Макрон у своєму інтерв'ю розкритикував Азербайджан і звинуватив нас у тому, чого ми не робили. Після цього була відома резолюція Сенату Франції, яка є абсолютно неприйнятною та образливою», — сказав Алієв.
Далі, за його словами, була ще одна «антиазербайджанська резолюція» Національної асамблеї Франції, а потім спроба Франції атакувати Баку через саміт Франкофонії.
Нагадаємо: 6 жовтня Нікол Пашинян та Ільхам Алієв у присутності Емманюеля Макрона та Шарля Мішеля вперше особисто зустрілися у столиці Чехії після вересневого загострення конфлікту між їхніми країнами.
15 листопада Сенат Франції ухвалив резолюцію під назвою "Застосування санкцій проти Азербайджану та його негайний вихід з території Вірменії, вимога дотримання угоди про припинення вогню від 9 листопада 2020 року та сприяння всім ініціативам, спрямованим на встановлення".
|