НОВИНИ

11.02.2022 | НАТО може розгорнути додаткові бойові групи на східному фланзі Альянсу
Джерело - УКРІНФОРМ

У цьому зв'язку наступного тижня міністри оборони країн-членів розглянуть можливість додаткового розгортання постійних військових сил на сході Альянсу. Про це у Брюсселі на пресконференції за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наступного тижня міністри оборони оцінять варіанти для подальшого зміцнення безпеки Альянсу. Це включає можливість розгортання додаткових бойових груп у південно-східній частині Альянсу. Поновлення російської агресії призведе до збільшення військової присутності (НАТО – ред.), а не до її зменшення», - зазначив керівник Альянсу.


Він нагадав, що НАТО – це оборонний союз, мета якого - збереження миру та запобігання конфліктам. НАТО ніколи не відмовиться від основного свого призначення щодо оборони та захисту всіх союзників за принципом «один за всіх – всі за одного», що передбачено статтею 5 Вашингтонського договору, за якою напад на одного союзника потягне відповідь від всіх 30 країн-союзниць.

«Це точно те, що ми робимо зараз, у цей критичний момент для європейської безпеки. Ми вже збільшили присутність у східній частині Альянсу, де знаходиться більше військ і бойових груп», - зауважив Столтенберг.

За його словами, така присутність включає направлення в регіон ударних авіаносних військово-морських груп Британії та США, більшої кількості бойових кораблів та літаків.


Другий напрямок реагування на військове нарощування Росії – це підвищення готовності сил НАТО. Зокрема, це стосується Сил реагування Альянсу, які будуть посилені за рахунок військових Великої Британії, США, Данії та інших країн-союзниць.

«Третій напрямок – розглядаємо, чи вносити довгострокові зміни у нашу присутність у східній частині Альянсу. Сьогодні маємо бойові групи в Балтійських країнах та у Польщі. Велика Британія очолює бойову групу в Естонії, але також збільшує свою присутність у Польщі. Зараз ми розглядаємо можливість розгорнути подібні бойові групи в Чорноморському регіоні, зокрема в Румунії», - сказав Столтенберг.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект