Білорусь запроваджує заборону на залізничний транзит з Литви для групи товарів, повідомляє прес-служба МЗС республіки.
"Нами прийнято рішення про заборону перевезень, що прямують з Литви залізничним транспортом", - йдеться у повідомленні.
1 лютого Литва перестала пропускати поїзди з Білорусії з калієм до порту Клайпеди для відвантаження.
Прем'єр-міністр Білорусії Роман Головченко заявив про намір Білорусії вжити жорстких заходів у відповідь. "Ми, як заведено говорити, відповімо симетрично. Рішення прийнято, воно торкнеться залізничного транспорту, який прямує з території Литви", - заявив Головченко.
За його словами, Литва порушила міжурядову угоду про залізничне сполучення. "Ми стягнемо всі штрафи, які нам покладаються за розірвання контрактів на перевезення з їхнього боку. Відповідні позовні заяви подані. Стягнемо з них, у тому числі втрачену вигоду. Це великі суми", - зазначив прем'єр.
"За рахунок довшого логістичного плеча в РФ наші виробники трохи втратили в маржинальності, але вона буде компенсована зростанням світових цін. Тож ми, по суті, нічого не втратили, втратила економіка Литви", - стверджував білоруський прем'єр.
|