НОВИНИ

01.09.2021 | У «Талібані» заявили, що оточили останню непідконтрольну провінцію
Джерело - Reuters

Так, після переходу Кабула в руки талібів 15 серпня гірська місцевість Панджшер на півночі Афганістану стала фактично єдиною провінцією, яка протистояла ісламістському руху.

Під керівництвом Ахмада Масуда, сина колишнього командира антирадянських моджахедів, кілька тисяч представників місцевих ополченців, залишки підрозділів афганської регулярної армії та спеціальних сил протистоять талібам.


У записаній промові на адресу афганців у Панджшері старший лідер талібів Амір Хан Мотакі закликав повстанців скласти зброю. «Ісламський емірат Афганістан є домом для всіх афганців», - заявив він.

Мотакі сказав, що «Талібан» доклав багато зусиль для ведення переговорів з лідерами опозиційних сил у Панджшері, «але, на жаль, безрезультатно».

Представник Національного фронту опору Афганістану, який об’єднує сили в долині Панджшер, заявив у середу, що сили Талібану розпочали наступ 2 дні тому і нападали в 3-4 районах, але поки що були відкинуті повстанцями.


Як відомо, таліби оголосили амністію для всіх афганців, які співпрацювали з іноземними силами протягом останніх 20 років, але люди, побоюючись репресій, продовжують стікатися до афганських кордонів, намагаючись втекти з країни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект