НОВИНИ

04.06.2021 | Байден заборонив американцям інвестувати в 59 компаній з КНР, включаючи Huawei
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це йдеться в офіційному повідомленні, оприлюдненому в четвер на офіційній сторінці Білого дому.

«Цей указ запобігає підтримці китайського оборонного сектору американськими інвестиціями, а також розширює можливості уряду США щодо протидії загрозам з боку китайських компаній, які займаються технологіями спостереження, та сприяють – як всередині, так і за межами Китаю – стеженню за релігійними чи етнічними меншинами або іншим чином сприяють репресіям та серйозним порушенням прав людини», - зауважується в документі.


При цьому підкреслюється, що адміністрація не вагатиметься в тому, щоби не допустити надходження капіталу зі США у відповідні сектори Китаю.

У цьому зв’язку наголошується, що під обмеження – відповідно до указу президента США – підпадають 59 суб’єктів господарювання в Китаї.

У переліку компаній зазначені світовий виробник електроніки Huawei Technologies Co., авіаційні компанії Aviation Industry Corporation of China, Aero Engine Corporation of China, телекомунікаційні та інші великі корпорації.


Обмеження набувають чинності о 00:01 за Вашингтоном 2 серпня 2021 року.

Міністерство фінансів США також внесе ці 59 суб'єктів у відповідний список санкцій, поінформували в Білому домі.

Нагадаємо: міністерство торгівлі США включило Huawei до "чорного списку" ще у 2019 році. Таке рішення було прийнято через те, що діяльність компанії суперечить інтересам національної безпеки США.

У листопаді 2020 року указом тодішнього президента Трампа була введена надзвичайна ситуація у зв’язку із загрозою з боку військово-виробничого комплексу Китаю. Нинішній указ розширює повноваження адміністрації щодо реагування на цю загрозу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект