НОВИНИ

15.05.2019 | Помпео і Лавров обговорили теми контролю над озброєннями, Сирії, Ірану і його ядерної програми, конфлікту на сході України
Джерело - Кореспондент

У Сочі у вівторок, 14 травня відбулися переговори держсекретаря США Майкла Помпео з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Після їх завершення Лавров і Помпео дали спільну прес-конференцію, повідомляє Радіо Свобода. Глави зовнішньополітичних відомств США та Росії заявили, що зустріч може стати кроком до поліпшення відносин між країнами, проте між ними залишаються великі розбіжності з низки питань. За словами Помпео, обговорювалися теми контролю над озброєннями, Сирії, Ірану і його ядерної програми, конфлікту на сході України. Держсекретар США також сказав, що підняв перед Лавровим питання російського втручання у вибори президента в 2016 році і заарештованих в Росії американських громадян. Лавров заявив, що домовився з Помпео про ряд конкретних кроків щодо поліпшення відносин Росії і США, але не сказав, які це кроки. Він також підтвердив, що Володимир Путін буде готовий зустрітися з Дональдом Трампом в Японії в червні. Відповідаючи на питання про російське втручання у вибори в США, Лавров відповів, що такого втручання не було, і сказав, що передав Помпео меморандум про нібито американське втручання в російську внутрішню політику, що має місце. Держсекретар у відповідь сказав, що російське втручання в 2016 році погіршило відносини зі США, і закликав Росію більше не повертатися до цієї практики. Говорячи про Україну, Помпео заявив про необхідність звільнення Росією захоплених українських моряків. Він також закликав Росію налагоджувати відносини з обраним президентом України Володимиром Зеленським. Щодо питання про Венесуелу Лавров і Помпео на прес-конференції не дійшли спільної думки: держсекретар заявив про необхідність відходу Ніколаса Мадуро від влади, а Лавров застеріг від втручання у справи Венесуели ззовні. Помпео сказав, що США не прагнуть війни з Іраном, але хочуть, щоб він змінив політику, і закликав Росію вплинути на Тегеран.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2019. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект