НОВИНИ

14.02.2006 | Іран взяв курс на конфронтацію
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейська преса продовжує коментувати конфлікт навколо карикатур на пророка Магомета, зокрема агресивну позицію Ірану у цій ситуації. Крім того, видання приділяють увагу дискусії з приводу ухвалення директиви ЄС з лібералізації ринку послуг. Газета Nürnberger Nachrichten пише про ядерну програму Тегерану:


„Цими вихідними, на 27-му річницю перської революції, її найзавзятіший ідеолог своєю поведінкою вкотре продемонстрував небезпечність власних намірів. Виступаючи перед розбуреною юрбою Ахмадінеджад, знову і знову таврує Ізраїль і називає холокост „вигадкою сіоністів”. Головний іранський пропагандист і підбурювач називає всіх європейців „маріонетками Ізраїлю” і погрожує продовжити ядерну програму. Той, хто так мислить, і справді може не погребувати зброєю масового знищення. Отже, треба зробити все можливе для того, аби іранський лідер не отримав такої зброї„ - наголошує Nürnberger Nachrichten.


Газета Frankfurter Neue Presse оцінює політичну ситуацію в Ісламській республіці:


„Виникає запитання, чому досі більшість лідерів ісламських країн не наважуються дистанціюватися від Ахмадінеджада – людини, яка відкидає як непотрібні будь-які дипломатичні тонкощі і робить пропаганду центром внутрішньої політики. Цю ситуацію можна порівняти з нацистською Німеччиною напередодні згубної війни. Для гідних мусульман, як в Ірані, так і закордоном, цей чоловік є ганьбою. Ще минулого року Іран хитався між реформами і традиційним курсом мусульманських духовних лідерів. За вісім місяців Ахмадінеджад перетворив цю державу на диктаторську фортецю, всередині якої панує середньовічна пітьма. Єдине із досягнень цивілізації, яке цікавить Іран – ядерна бомба”, - констатує Frankfurter Neue Presse.


Не лишається осторонь конфлікту і датська газета Jyllands Posten, в якій було опубліковано сумнозвісні карикатури на пророка Магомета:


„Режим у Тегерані свідомо взяв курс на конфронтацію із Заходом і вже давно чекав на зручну нагоду. Плюндрування датського посольства є зайвим тому підтвердженням. Іран просто не бажає грати за міжнародними правилами, натомість хоче встановити свої. Міжнародна спільнота має реагувати на це. Не можна допустити, аби войовничі фанатики з іранського керівництва отримали жадану ядерну зброю”, - застерігає Jyllands Posten.


Дискусія про можливість запровадження міжнародних санкцій проти Ірану вже використовується деякими німецькими політиками для досягнення внутрішньополітичних цілей. Такого висновку доходить, зокрема, газета Badische Zeitung з Фрайбурга, коментуючи заяву голови Соціал-демократичної партії Німеччини Маттіаса Платцека про неприйнятність силових рішень стосовно Ірану:


„Побоювання соціал-демократів напередодні низки земельних виборів зростають з огляду на невтішні рейтинги. В цій ситуації Платцек пішов шляхом свого попередника Ґергарда Шредера. Як і свого часу екс-канцлер, нині голова СДПН хоче зіграти роль „миротворця”. „В жодному разі не допустити військової кампанії” – це гасло має стати бальзамом на поранені міжнародними конфліктами душі виборців і водночас на період передвиборчої кампанії відволікти їхню увагу від проблем всередині країни. Проте такі дії соціал-демократів суперечать тій хиткій спільній позиції, яку узгодили країни „трійки” у ядерному конфлікті з Іраном. Ставити під сумнів цю єдину позицію - безвідповідально”, - критикує Badische Zeitung.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект