12.07.2005 | США сподіваються на успіх переговорів щодо корейської ядерної програми
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"
США вважають відновлення шестисторонніх переговорів з питання корейської ядерної програми лише “першим кроком” чергового раунду, але сподіваються на досягнення конкретних результатів.
“Сполучені Штати Америки визнають Корейську Народно-Демократичну Республіку суверенною державою і не мають наміру на неї нападати,” – заявила на прес-конференції в Пекіні Кондоліза Райс, коментуючи заяву офіційного Пхеньяну про готовність знову сісти за стіл шестисторонніх переговорів з приводу ядерної програми Корейського півострова.
Цю позицію США напередодні підтвердив і помічник Держсекретаря Кристофер Гіл під час зустрічі із заступником глави міністерства закордонних справ КНДР Кім Ге Гваном. “Одначе, бажання корейської сторони відновити обговорення теми її ядерного потенціалу – це лише перший крок до чергового раунду, - зауважила Кондоліза Райс, -переговори не повинні вестися лише заради переговорів – ми сподіваємося на конкретні результати”.
За попередніми даними, сторони погодилися відкрити четвертий раунд шестисторонніх переговорів не раніше, ніж 25 липня.
|