НОВИНИ

24.07.2014 | Треба зробити все, щоб поставити економіку Росії на коліна – сенатор Коутс
За матеріалами - Голосу Америки

Американські законодавці від обох партій кажуть, що Росія повинна заплатити ціну за події в Україні, але ця ціна може бути стягнута тільки при повній та активній співпраці з Європою.


Члени Конгресу уважно стежать за перебігом засідання міністрів закордонних справ Європейського Союзу, яке відбувається в Брюсселі.


Катастрофа літака авіакомпанії Malaysia Airlines над Східної України викликало хвилю такої різкої риторики щодо Росії, яку на Капітолійському пагорбі не бачили з часів «холодної війни».


Сенатор Ден Коутс заявив, що президентом Росії Володимиром Путіним керують «патологічна невпевненість» та «імперські амбіції». На думку законодавця, Путіна треба змусити припинити інтервенцію в Україну.


«Я вважаю, що нам треба зробити все можливе, щоб поставити економіку Росії на коліна, - заявив Коутс. - Ми повинні стати свідками обвалу російського фондового ринку. Ми повинні стати свідками зниження підтримки будь-яких російських товарів та експорту».


Але для того, щоб подальші санкції були ефективними, США та їхні європейські союзники повинні виступити єдиним фронтом, вважає сенатор-демократ Кріс Мерфі.


«У Брюсселя цього тижня є можливість надіслати Росії недвозначний сигнал, що її провокації на сході України, які тепер привели до загибелі сотень європейців, не залишаться без наслідків, - сказав Мерфі. - Путін піде назад першим, коли побачить реальні наслідки для своєї економіки. Але США, без Європи, буде важко домогтися цих наслідків».


У вівторок ЄС оголосив про посилювання цільових санкцій проти Росії з можливістю прийняття подальших заходів пізніше на цьому тижні.


Вашингтону і Брюсселю необхідно вжити додаткових заходів, щоб завдати шкоди енергетичному сектору Росії. Так вважає голова комітету Сенату з міжнародних відносин демократ Роберт Менендес.


«США і європейці мають стягнути цю ціну шляхом серйозних секторальних санкцій, - заявив Менендес. - Думаю, Заходу потрібно було проявляти більше активності ще до того, як був збитий малайзійський літак, а зараз - тим більше».


Але багато законодавців сумніваються, що ЄС готовий переступити поріг, коли мова йде про санкції, які здатн пошкодити економіці його країн-членів. Республіканський сенатор Джон Маккейн заявив, що поки Європа залежить від російських енергоносіїв, санкції ЄС будуть слабкими.


«Європейці не будуть нічого робити, - заявив Маккейн. - Якщо хтось вірить, що Європа готова ввести жорсткі санкції, то я можу запропонувати їм будинок на березі моря в Аризоні».


Тут потрібно зазначити, що штат Аризона, який представляє Маккейн, не має виходу до моря.


Що стосується можливих дій США, то сенатор Мерфі вважає, що президент Барак Обама має в своєму розпорядженні достатні повноваження для посилення санкцій проти Росії.


Тим часом, Державний департамент увечері у вівторок привітав рішення Ради ЄС з міжнародних справ щодо України, відповідно до якого передбачається активізувати підготовку нових санкцій проти Росії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект