У Варшаві у вівторок відбудеться зустріч президентів країн "Вишеградської групи" (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина), балтійських країн (Литва, Латвія, Естонія), а також Румунії і Болгарії. Глави держав обговорять колективну безпеку в контексті зміцнення можливостей НАТО на сході Європи, а також ситуацію в Україні.
Про це інформує прес-служба канцелярії президента Польщі, передає варшавський кореспондент Укрінформу.
"Метою зустрічі є підготовка до запланованого на 4-5 вересня саміту НАТО у Ньюпорті (Уельс)", - заявив міністр канцелярії президента Польщі Яромір Соколовський.
Він додав, що президент Польщі Броніслав Коморовський виступає за "адаптацію НАТО до умов безпеки, які змінюються, з особливим врахуванням реакції на нову модель поведінки Росії в безпосередньому сусідстві з Альянсом".
Соколовський зауважив, що країни регіону повинні спільно виступити щодо зміцнення східного флангу НАТО завдяки перегляду можливих сценаріїв дій, проведенню циклічних навчань за участю військ, а також реформування Сил реагування НАТО.
Під час зустрічі президенти також обговорять відносини НАТО - Україна і намагатимуться визначити спільну позицію регіону щодо збитого літака "Малайзійських авіаліній" на Донбасі.
|