У Міністерстві закордонних справ України відреагували на ядерні випробування Корейської Народно-Демократичної Республіки, повідомив в. о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.
"Україна, як держава, яка головує в ОБСЄ і добровільно відмовилася від ядерного арсеналу і неухильно дотримується принципу ядерного нерозповсюдження, засуджує цей крок КНДР", - заявив він. Крім того, він зауважив, що Україна ще й стурбована таким вчинком КНДР, які суперечать резолюціям ООН. Дипломат заявив, що країна закликає інші держави вплинути на ситуацію, що склалася.
"Ми закликаємо керівництво КНДР зупинити ядерні випробування і невідкладно відновити діалог з Міжнародним агентством з атомної енергії, а зацікавлені країни докласти максимум зусиль для відновлення шестисторонніх переговорів", - наголосив дипломат. Як повідомлялося у вівторок, 12 лютого, Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань заявила, що потужність ядерного пристрою, випробуваного КНДР, перевищує потужність випробувань в 2009 році. Нагадаємо, керівництво Північної Кореї раніше сьогодні офіційно підтвердило проведення ядерних випробувань. Міжнародне співтовариство вже висловило свій протест, заявивши про необхідність посилення санкцій проти КНДР.
|