27.07.2012 | США вперше розмістять військовослужбовців у Польщі
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"
Сполучені Штати уперше розмістять своїх військовослужбовців на території Польщі. Як очікується, група в складі близько 20 солдатів військово-повітряних сил США буде розквартирована у Польщі вже восени й перебуватиме там на постійній основі. Таке рішення ухвалили міністр оборони США Леон Панетта і його польський колега Томаш Семоняк.
Розміщення американських солдатів в Польщі проводиться у межах розгортання системи протиракетної оборони в Європі. Військовослужбовці відповідатимуть передусім за безпеку військових баз та технічне обслуговування американських бойових літаків. Зокрема, це винищувачі F-16 та транспортні літаки Геркулес. Символічний крок
Міністр оборони Польщі Семоняк підкреслив велике політичне значення цього рішення. "Це маленький крок, у сенсі чисельності військових, але важливий з політичної та символічної точки зору", - сказав він. "Розміщення військ відкриє новий етап у відносинах між США та Польщею та дозволить поглибити військову співпрацю", - йдеться у заяві речника Пентагона Джорджа Літтла. Крім того, міністри оборони двох країн обговорили участь Польщі у підтриманні миротворчої місії в Афганістані. Зараз у цій країні розміщено 2500 польських вояків, насамперед у провінції Ганзі. Очікується, що американські радари ПРО буде розміщено у Польщі та Румунії вже до кінця 2018-го року. Свою рішучу незгоду з цими планами Вашингтона раніше висловлювала Росія.
|