Рейтингове агентство Fitch у четвер відклало рішення про суверенний рейтинг Португалії з кінця липня до четвертого кварталу 2011 року, таким чином надавши уряду більше часу для консолідації бюджету. У Fitch вважають, що над майбутнім ВВП Португалії навис серйозний ризик: додатково негативно вплинути на рейтинг країни може той випадок, якщо уряд не виконає план щодо скорочення витрат або ВВП країни скоротиться більше, ніж на 2 відсотки, що прогнозуються на даний момент.
"Прогноз щодо рейтингу Португалії, як і раніше, негативний. Звичайно, у більшості випадків, рейтинги із негативним прогнозом потім знижуються, але не завжди," - говорить аналітик із Fitch Даглас Ренвік, повідомляє Reuters.
Разом із тим, на початку липня рейтингове агентство Moody's скоротило рейтинг Португалії до дуже низького рівня. Також воно зазначило, що країні може знадобитися ще раз фінансова допомога. Це рішення викликало різке зростання прибутковості португальських держоблігацій та масу критики з боку Європи. Країни цієї частини світу заявляли, що Moody's не дає Португалії часу на виконання умов отримання фінансової допомоги.
Наразі Португалія має скоротити дефіцит бюджету до 5,9 відсотка ВВП у 2011 році з 9,2 відсотка минулого року. Потім до 3 відсотків ВВП у 2013 році.
|