Віктор Янукович очолює президентські перегони в Україні, хоча "феєричний" Прем'єр-міністр країни Юлія Тимошенко демонструє несподівано високі результати та зберігає шанс перемогти лідера перегонів у другому раунді виборів наступного місяця. Про це сьогодні пишуть з Києва кореспонденти британської газети "Файненшл Таймс".
З посиланням на дані екзит-полів видання нагадує, що Янукович виборов 31-35 відсотків голосів, Тимошенко завершила перший тур з другим результатом - 25-27 відсотків. Водночас, за оцінками аналітиків, саме у Юлії Тимошенко кращими є шанси у другому турі скористатися голосами виборців, які голосували за інших 16 кандидатів на пост президента, включаючи Віктора Ющенка, який, за попередніми даними, набрав лише 5-6 відсотків голосів.
Газета констатує, що такий результат виборів знову загострює політичну боротьбу в Україні, цього разу між Тимошенко і Януковичем, який до цього програв перегони "за суперечливими результатами виборів 2004 року". Ці політики протягом наступних тижнів вестимуть боротьбу за кожний голос перед другим туром голосування, що має відбутися 7-го лютого цього року.
Видання зазначає, що вибори, які відбулися після п'яти років внутрішньої політичної боротьби, привернули до себе велику увагу спостерігачів, зокрема внаслідок припущень про можливі зловживання, з огляду на вразливість української економіки та її стратегічне місцезнаходження між Росією і Європейським Союзом.
Під час виборів ключові кандидати звинувачували одне одного у виборчому шахрайстві, але досі не зрозуміло, чи були підстави для таких звинувачень. За виборами стежили понад 3000 міжнародних спостерігачів, включаючи 800 від ОБСЄ та країн ЄС, і вони мають сказати своє слово вже у понеділок.
Тепер, за підсумками першого туру виборів, багато залежить від Сергія Тігіпка, заможного банкіра і політика, який прийшов третім до фінішу перегонів з результатом понад 13 відсотків. Ці голоси дійсно перетворюють його на людину, яка може "створити короля", пише видання. Щоправда, минулої ночі Тігіпко заявив, що він не підтримуватиме жодного з кандидатів, які пройшли до другого туру голосування.
Британське видання зазначає, що у будь-якому випадку пріоритетом нового президента буде поновлення політичної стабільності та довіри до економіки, яка зазнала удару внаслідок кризи, а також поновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, який призупинив надання країні стабілізаційного кредиту на суму 16,4 млрд доларів США.
Після звинувачень на свою адресу щодо підтримки Януковича у 2004 році, цього разу Росія трималася на дистанції, зазначає "Файненшл Таймс". Двосторонні відносини між країнами за часів прозахідного Ющенка було зіпсовано. Але, на радість Москві, обидва кандидати, які є лідерами перегонів, підкреслюють власне бажання поліпшити відносини з Росією і водночас наполягають на планах щодо входження України до ЄС.
|