Низка впливових світових газет прогнозує можливі наслідки розвалу демократичної коаліції в Україні. Деякі відомі експерти не виключають, що напад Росії на Грузію була відволікальним маневром, а насправді головною найближчою метою Кремля є Україна.
У європейських газетах з’явилося чимало критичних характеристик щодо популізму українських політиків, яким, на їхню думку, й викликана в цілому дуже заплутана політична ситуація в Києві.
Відомий американський аналітик Стівен Ларабі з дослідницької групи «Ренд» робить припущення на інтернет-сторінках міжнародного об’єднання газетярів «Проджект Синдикат», що можливою наступною кризовою територією після Грузії стане Україна. Цей експерт вважає, що «реальне джерело занепокоєння і стратегічних страхів Москви полягає у майбутній політичній та військовій орієнтації України». Грузія ж, на думку Ларабі, була лише «відволікальним маневром». Втрата України є для Росії, на думку американського аналітика, «вбивчою за стратегічними наслідками». Тому Стівен Ларабі в статті, написаній на початку вересня й опублікованій відтоді в кількох близькосхідних та азійських газетах, закликає Захід поводитися обережніше щодо Росії і радить бути стриманішим у нарощуванні зусиль задля прийняття України до НАТО.
Австрійська «Ді Прессе» прогнозує дострокові парламентські вибори в Україні і дивується з популізму багатьох українських політиків. Газета вважає нинішній збіг обставин у Києві досить заплутаним, що, на думку «Ді Прессе», мала б насамперед пояснити Юлія Тимошенко, «колишня прихильниця НАТО». Це австрійське видання називає українського Прем’єр-міністра «найталановитішою популісткою України» і цим пояснює нещодавнє голосування її фракції за скорочення повноважень президента.
|